Átnéztem a kiadók újdonságait, és összegyűjtöttem, mit fogok beszerezni, ha törik, ha szakad. (vagy karácsonyra is kérek belőle, mert a listáim általában több km-esek.)
Animus Kiadó:
A kiadó egy új felfedezettje, a Líbiai származású Hisham Matar.
Hisham Matar:Egy eltűnés anatómiája
A szerzőnek nálunk eddig egy könyve jelent meg korábban, a Férfiak földjén című. Nagyon tetszett, gyönyörűen ír a fickó, a történet a Kadhafi rezsim ideje alatt játszódik, egy líbiai kisfiúról szól, ahogy megéli a diktatúrát. Szomorú és megrendítő, de mégis nagyon különleges, nem hatásvadász vagy túllihegett. Nagyon szerettem. Most pedig megjelent a szerző következő könyve, nagyon kíváncsi vagyok, a leírásában úgy látom, itt is egy kissrác a főszereplő, remélem van még mit mondania a szerzőnek, mert írni azt tud.
A sokat emlegetett skandináv krimi szerző, Jo Nesbo legújabb és legutolsó Harry Hole története. Többet tud, mint általában a skandi krimik, valószínűleg mert Nesbo-nek van egyedi stílusa, irónia, humor, és tökéletesen kidolgozottak a történetei, mind helyszínben, mind karaktereiben. A főszereplő pedig…hmm…: )
Agave kiadó:
John Scalzi: Vének háborúja sorozat
A sorozat négy kötetből áll, és bár látom rendszeresen hirdetni, valahogy eddig nem foglalkoztam vele. Viszont amikor elolvastam a fülszövegeket, rájöttem, hogy ez kell nekem. Imádom a jövőben játszódó utópisztikus történeteket:
1.kötet leírása:
John Scalzi a Vének háborújában egy olyan világot ír le, ahol az ember már űrbéli gyarmatokon él, és folytat kegyetlen harcokat újabbakért a Gyarmati Véderő vezetésével. Erre mindenképp szükség van, ugyanis az erőforrások szűkösek, lakható bolygókból pedig kevés van, és emiatt a kivándorlást erősen korlátozzák a Földről. Sokaknak csak az a lehetőség marad, hogy a hetvenöt éves kort elérve jelentkezzenek katonának, majd két év frontszolgálat után letelepedjenek valamelyik kolónián, busásan megjutalmazva. Nem csak emiatt hangzik csábítónak ez a lehetőség: a közvélekedés szerint a Gyarmati Véderő valamilyen módszerrel meg is fiatalítja az embereket, hiszen öregekkel nem lehet harcba indulni.Úgyhogy John Perry két dolgot tett a hetvenötödik születésnapján. Meglátogatta a felesége sírját, majd belépett a hadseregbe. Csak két évet kell túlélnie. Azt viszont még ő sem sejti, hogy milyen megpróbáltatások várnak rá – a brutális háborúk és az otthon fényévekre nyúló távolsága örökké megváltoztatja az embert. Valami sokkal különösebbé és veszélyesebbé.
Kell nekem. 🙂 Ha valaki ismeri már a sorozatot, írja le a véleményét, kíváncsi vagyok.
Ulpius Kiadó:
Hááát…ööö….na itt bajban vagyok. Átnéztem a kínálatot, Frei könyvén átestem, Fejős, Vass, Majka, Fábián Janka nem érdekel. No nem baj, legalább kevesebbet költök. 😀
Sanoma Kiadó:
Most jelent meg Schäffer Erzsi új könyve, az Álmok kertje. Őt nem én szoktam olvasni, bár ismerem, és gyönyörűen ír a szerzőnő, de általában idősebb női rokonaimnak, barátaimnak szoktam megvenni. Igazi ajándékkönyv, hangulatos, gyönyörű novellák, gondolatok…
Magamnak inkább majd az új krimijüket fogom levadászni, a szerzője Michel Bussi, aki saját hazájában egyébként nagyon népszerű már, számos díjjal tüntették már ki, ez a hatodik krimije. Állítólag hamarosan film is készül belőle, és eddig tizenkilenc nyelvre fordították már le. A címe: Emilie vagy Lyse-Rose?
Kíváncsi vagyok, mert a Sanoma nem szokott krimit kiadni, hátha van benne valami, ha már rábólintottak.
Jaffa Kiadó:
Nemrég jelent meg Csernus Imre újdonsága is, a Kiút. Anno elolvastam a Nő és a Férfi könyvét, de nem győzött meg. Biztosan sokaknak adott anno segítséget, vagy jó volt gondolatindítónak, de akinek egyébként rendben van a kis lelkivilága, kellő érzelmi intelligenciával is rendelkezik, rendezett családi háttér…ott nem ad újat a két könyv. Sőt, odáig megyek, hogy időnként közhelyes és unalomig puffogtatott gondolatokkal is találkoztam, nekem nem adott semmi újat. Na de a Kiút majd talán majd… a leírása mindenesetre felkeltette az érdeklődésem, és Csernust is csípem egyébként. A fülszöveg:
Orvosként régóta stigmatizált emberekkel dolgozom, olyanokkal, akik a saját poklukban fortyognak, és nem látják a kiutat. Vajon mit jelent a pokol? Mit jelent talpra állni, és felnőttként élni? Nekem meggyőződésem, hogy amibe egy ember juttatta önmagát, abból ki is mászhat. De hogyan? Mi az út? Ezekről a folyamatokról, az első lépésekről szól ez a könyv, különös tekintettel a mai huszonéves fiatalokra, akiket divatos szóval Y generációnak is neveznek. Jó ideje érdekel már, hogy milyenek ők, milyen erők, kétségek munkálkodnak bennük, hiszen ők a jövőnk letéteményesei.
A Jaffa egyébként továbbra is megjelenteti az új Paleolitokat, Szendi könyveket, és Bear Grylls újdonsága is megjelent. (A discovery-n egyébként néztem őt egy darabig, de aztán beleolvastam az első könyvébe és nagy csalódás volt. Tippek, trükkök tárháza volt, arra az esetre, ha esetleg élethalálharcot kellene vívnom, és küzdenem az életemért. (Itt a XIII.kerületben ez reális.:D)
Jaj, és ki ne hagyjam egy másik kedvencemet:
Könyvmolyképző Kiadó portfóliójában jelenik meg hamarosan, erről már korábban írtam. On Sai második űrponyvájáról van szó:
Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál
Ez amolyan női scifi, se érthetetlen technikai halandzsa, se okoskodó tudományos értekezés, “csak” kaland, izgalom, némi finoman tálalt romantika és zseniális humor. Na tehát ez még biztosan nálam landol.
És itt most abba is hagyom, mert már ez a lista is kitesz vagy három karácsonyt. 😀